News

Nejnovější zprávy z témata aktuální České republiky

V tomto článku se podíváme na nejnovější události, které ovlivňují Českou republiku. Od sportovních událostí až po ekonomické zprávy, přinášíme vám ty nejdůležitější informace ve formátu novinových článků.

Sledujte živě: Česká republika proti Dánsku v evropském šampionátu ve volejbale

Dne 1. září 2023 v 17:00 začíná zápas mezi Českou republikou a Dánskem v rámci evropského šampionátu ve volejbale. Sledujte tento zápas živě na Eurosportu a buďte u toho, jak se vyvíjejí skóre a hlavní události. Pro více informací navštivte oficiální stránky obou týmů a sledujte také aktuální novinky ze světa volejbalu, jako jsou kalendáře, výsledky a žebříčky.

 • Zápas začíná dne 1. září 2023 v 17:00
 • Událost bude živě přenášena na Eurosportu
 • Sledujte vývoj skóre a hlavní události zápasu

Česká republika kupuje od RWE šest velkých podzemních plynárenských zařízení

Česká republika odkupuje od německého energetického giganta RWE šest velkých podzemních zařízení pro skladování zemního plynu. Transakce, která byla uzavřena ve čtvrtek, zahrnuje kapacitu 2,7 miliardy kubických metrů plynu, což odpovídá zhruba třetině celkové roční spotřeby České republiky nebo spotřebě energie během dvou až tří zimních měsíců. Podle dostupných informací je dohodnutá kupní cena 360 milionů eur. Transakce ještě musí schválit regulační orgány.

Hlavní body transakce:

 • Kapacita podzemních zařízení: 2,7 miliardy kubických metrů plynu
 • Dohodnutá kupní cena: 360 milionů eur
 • Transakce čeká na schválení regulačních orgánů

Incendie u dodavatele narušuje výrobu automobilu Toyota Yaris v České republice

Požár u velkého dodavatele poblíž českého závodu v Kolíně donutil automobilku Toyota pozastavit výrobu svého modelu Yaris. Automobil je stále vyráběn i ve Francii. Nová generace Yaris je úspěšná od svého uvedení na trh, a proto byla rozhodnuta o jeho výrobě také v České republice, společně s modelem Aygo X.

V důsledku požáru u dodavatele musela být výroba automobilu Yaris dočasně přerušena. Vliv tohoto problému na celkovou produkci a plány značky zatím není znám.

Co znamená tento incident pro výrobu Toyota Yaris:

 • Dočasné přerušení výroby v České republice
 • Stále pokračující výroba ve Francii
 • Nejasný dopad na celkovou produkci a plány automobilky

Marocké zeleninové exporty míří na nové evropské trhy

Maroko intenzivně rozšiřuje svůj zeleninový export do Evropy. Během posledních pěti let se marocké prodeje zeleniny na polském trhu významně zvýšily. Tržby z těchto exportů vzrostly z 2,7 milionů dolarů v roce 2022 na téměř 100krát vyšší částku. Tomaty byly nejúspěšnějším produktem v rámci marockých zeleninových exportů do Polska, představující největší podíl na celkovém objemu.

Zajímavosti o marockých zeleninových exportech:

 • Růst tržeb ze zeleninových exportů do Polska: od 2,7 milionů dolarů v roce 2022 na téměř 100krát vyšší částku
 • Tomaty jako nejúspěšnější exportní produkt
 • Maroko se zaměřuje na nové evropské trhy

V reakci na tyto zprávy mohou být očekávány další investice a úsilí Maroka směřující k dalšímu rozvoji exportu zeleniny do Evropy, což ukazuje na potenciál pro budoucí spolupráci mezi Marokem a evropskými zeměmi, včetně České republiky.